21 Nisan 2020

Android cihazda Airpods ses sorunu, sesi yükseltme

ile Yusuf Sayı

Merhaba arkadaşlar,

Huawei P30 Pro kullanıyorum. Önce Apple Airpods 2 aldım. Sesinden gayet memnundum. Fakat baktımki AirPods Pro çıkmış. Airpods 2 cihazımı bir arkadaşa hediye verdim ve AirPods Pro aldım. Fakat gördümki sesi çok kısık. Yani AirPods2’nin sesi muhteşemdi. Son ses dinleyemiyordum, %80 lerde açıyordum sesi. Airpods Pro’nun sesi %100 açmama rağmen, airpods2’den çıkan sesin %70i çıkıyordu. Airpods Pro’yu 2C54 firmware ile güncellemek istedim fakat güncelleme almadı. Sanırım apple bu sorunlu güncellemeyi geri çekmiş. Fakat bu ses sorunu nedeniyle kulaklığı kullanma hevesim kaçtı. İki gün boyunca yerli yabancı siteleri kurcaladım ve bir yöntem buldum. Ses şuan %70 açık halde dinliyorum 🙂

Android telefonunuzdan, telefon hakkında bölümüne girip, derleme numarasına 4-5 defa tıklayıp geliştirici moduna geçiş yapın. Sonra geliştirici seçeneklerinden “Disable Absolute Volume” seçeneğini aktif edin.

Huawei cihazlarda ise “Bluetooth mutlak ses sesiyesi” ayarını açın. Bluetooth’u kapatıp tekrar açın ve kulaklığınıza bağlanın. Farkı göreceksiniz.

Xiaomi cihazlarda ise, geliştirici seçeneklerini açtıktan sonra, “Mutlak sesi devre dışı bırak” seçeneğini aktif edin. Bluetooth’u kapatıp/açın.